Czym leasing różni się od kredytu?

Jedną z najbardziej popularnych form finansowania, na którą w ostatnim czasie decyduje się coraz więcej przedsiębiorców, jest leasing. To właśnie dzięki niemu możemy znacznie bardziej rozwinąć swoją firmę, a także poprawić nasz przepływ pieniężny. Zatem czym dokładnie jest leasing oraz w jakim stopniu różni się od kredytu bankowego?
 

Leasing a kredyt bankowy

Leasing to atrakcyjna forma finansowania, która polega na przekazaniu przez leasingodawcę drugiej stronie (leasingobiorcy) przedmiot leasingu na określony wcześniej w umowie czas pod warunkiem wpłacania ustalonych wcześniej wysokości rat leasingowych. Jest to bardzo atrakcyjna forma finansowania, ponieważ w przeciwieństwie do kredytu nie musimy spłacać dodatkowych odsetek. Płacimy tylko i wyłącznie za wypożyczenie przedmiotu leasingu, co jest bardzo atrakcyjne dla wielu przedsiębiorców.

Coraz mniej osób prowadzących własną działalność gospodarczą decyduje się na wzięcie kredytu, ponieważ często aby otrzymać duże pieniądze musimy posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Warto pamiętać, iż kredyt jest drogą formą finansowania i często nie jest opłacalny.

Leasing dla nowych firm

Leasing to doskonała forma finansowania przede wszystkim dla nowych przedsiębiorstw. Jeżeli dopiero co otworzyliśmy nasze przedsiębiorstwo i nie mamy odłożonych żadnych środków na zakup niezbędnych pomocy, dzięki którym możemy jeszcze lepiej się rozwinąć, powinniśmy zdecydować się właśnie na leasing. Najbardziej popularne przedmioty leasingu to przede wszystkim auta. Wiele osób decyduje się na leasing samochodów używanych, jednak także bardzo popularny jest leasing nowych aut.

Jednak należy mieć świadomość, iż tego typu forma finansowania także jest doskonałym rozwiązaniem dla doświadczonych przedsiębiorców. To właśnie dzięki niej mamy możliwość między innymi obniżenia koszów podatkowych oraz poprawy przepływów pieniężnych, jak również istnieje pewna elastyczność w przypadku spłat rat leasingowych.

Nie możemy zapominać także o tym, iż podczas leasingu możemy skorzystać z atrakcyjnych produktów dodatkowych do których możemy zaliczyć przykładowo ubezpieczenie oraz karty paliwowe, a także obsługę flot paliwowych. Najczęściej przy standardowych procedurach leasingu stosowane są uproszczone formalności, tym samym nie zajmują one zbyt dużo czasu. Z tego powodu leasing jest bardzo popularną formą finansowania, na którą decyduje się coraz więcej przedsiębiorców, zamiast brać drogi kredyt w banku.

Posiadając własne przedsiębiorstwo warto zapoznać się z ofertami leasingu, jakie możemy obecnie znaleźć na rynku. Warto pamiętać, iż tego typu forma finansowania nie jest wykorzystywana tylko i wyłącznie przez młodych przedsiębiorców. Jest to doskonałe rozwiązanie także dla doświadczonych osób, które pragną zapewnić sobie płynny przepływ swoich środków. Zdecydowanie jest to oferta bardziej korzystna i elastyczna niż kredyt, który może nam zaoferować obecnie wiele banków.

Artykuł poleca firma: ALPINA Leasing

Materiał Partnera

Vote it up
151
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!