Czym jest manipulator? Zalety urządzenia

Poprawne działania centrali alarmowych jest możliwe tylko i wyłącznie wtedy, gdy użytkownicy mogą w pełni i poprawnie komunikować się z całym systemem. Urządzeniem, które jest pośrednikiem pomiędzy elementami wchodzącymi w skład centrali alarmowej a domownikami, lub osobami korzystającymi z systemu są manipulatory. Czytaj dalej i dowiedz się, jaki wpływ mają manipulatory na systemy alarmowe.
 
Podstawową kwestią, która warunkuje sprawność działania systemu alarmowego, jest możliwość komunikacji z centralą alarmową, która jest sercem całego systemu. Aby to umożliwić, w każdej poprawnie skonfigurowanej centrali jest miejsce na manipulator, która umożliwia dostęp do systemu o dowolnej porze dnia i nocy. Jednymi  z najlepszych manipulatorów do systemów alarmowych na rynku są urządzenia marki Satel. Przyjrzyjmy się, jaką funkcjonalność prezentuje manipulator Satel dla osób, które chcą stworzyć własną centralę alarmową.
 
Manipulatory – co warto wiedzieć?
 
Aby ułatwić korzystanie z całego systemu alarmowego, warto umieści manipulator w miejscu łatwo dostępnym dla każdego użytkownika systemu. Za pomocą manipulatorów można wydawać centrali różnego rodzaju polecenia, wśród których podstawowymi komendami jest zazwyczaj załączanie oraz wyłączanie czuwanie. To jednak nie koniec możliwości, które niesie ze sobą posiadanie odpowiedniego i dobrze skonfigurowanego manipulatora do systemu alarmowego. Poza tym, istotną kwestią jest również możliwość poinformowania w czasie rzeczywistym o wszystkich włączonych i wyłączonych alarmach, a także o wszystkich obecnych awariach oraz pozostałych zdarzeniach, które były zarejestrowane przez system alarmowy.
 
Cechy manipulatorów
 
Do podstawowych cech manipulatorów, zalicza się również możliwość niemalże dowolnego programowania centrali alarmowej, o ile umieszczone w niej komponenty, pozwalają na konfigurację według uznania administratora. Najpopularniejszymi manipulatorami są rozwiązania typu LED, które gwarantują wysoką jakość obsługi. Manipulator LED, skonstruowany jest za pomocą diod LED, zapewniając wysokie standardy. Kolejnymi popularnymi manipulatorami są manipulatory systemów alarmowych w technologii LCD, które zapewniają komunikacje za pośrednictwem tekstów wyświetlanych na ekranie. Dzięki możliwości przekazywania różnego rodzaju komunikatów tekstowych wyróżniają się wysoką jakością obsługi, a także przyjazności względem użytkowników.
 
Materiał Partnera
Vote it up
209
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!