Czy warto kupić aktywny węgiel?

Chcemy mieć piękne i białe zęby na co dzień, jednak wybielanie u stomatologa jest kosztowne, a różne taśmy czy żele dostępne w drogeriach mocno podrażniają szkliwo oraz dziąsła. W efekcie, nawet, jeśli odcień naszych zębów się zmieni, cierpimy z powodu nadwrażliwości. Czy jest skuteczny i zarazem bezpieczny sposób na poprawę naszego uśmiechu?
 
Gdy sięgamy po preparaty do wybielania zębów interesuje nas głównie efekt końcowy. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, że niektóre żele mogą bezpowrotnie uszkodzić nasze szkliwo. Długo utrzymująca się nadwrażliwość to jeden z tych mniej nieprzyjemnych skutków ubocznych jaki może nas potkać. Na szczęście na rynku pojawił się nowy i przede wszystkim naturalny produkt, który świetnie radzi sobie z wszelkiego rodzaju przebarwieniami powstałymi wskutek palenia papierosów, picia kawy, wina czy herbaty. Dowiedz się, czym jest aktywny węgiel oraz czy faktycznie warto go kupić.
 
Aktywny węgiel – co to takiego i w jakim celu się go stosuje?
 
Aktywny węgiel to substancja, która ma szereg dobroczynnych właściwości. Choć obecnie kojarzony jest głównie z leczeniem biegunki, zatruć oraz nieprzyjemności związanych z układem pokarmowym, znany był już w starożytności, gdzie był wykorzystywany również do innych celów. Hipokrates kazał swoim uczniom zasypywać nim rany, bowiem węgiel dzięki swoim antybakteryjnym właściwościom pozwalał goić im się znacznie szybciej. Dziś można leczyć nim także trądzik; pozwala też pozbywać się zaskórników i łupieżu. Dzięki swoim właściwościom wybielającym znajduje również zastosowanie podczas bezpiecznego wybielania zębów. Aktywny węgiel jest substancją naturalną i nie zawiera środków chemicznych, które mogłyby podrażnić delikatne szkliwo czy dziąsła. Dlatego jest całkowicie bezpieczny i można go samemu stosować w domu. Poza tym, posiada szereg dobroczynnych właściwości dla całej jamy ustnej:
 
  • zmniejsza powstawanie kamienia nazębnego,
  • wzmacnia oraz odżywia szkliwo,
  • usuwa toksyny oraz bakterie odpowiedzialne za powstawanie próchnicy,
  • przywraca naturalne pH w jamie ustnej.
Jaki aktywny węgiel wybrać do wybielania zębów?
 
Na rynku znajdziemy różnego rodzaju produkty zawierające aktywny węgiel. W zależności od zakresu zastosowań, może występować w różnych postaciach. Jeżeli szukamy idealnego środka do wybielania zębów najlepiej sprawdzi się węgiel w postaci proszku, który z łatwością nabierzemy na szczoteczkę. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również wybór aktywnego węgla z glinką bentonitową, która dodatkowo odżywi i wzmocni nasze zęby. Jeżeli na co dzień cierpimy z powodu uporczywej nadwrażliwości, albo nabyliśmy ją po wcześniejszych wybieleniach, wybierzmy aktywny węgiel z nano-carbon CoCo. Działa on antygrzybicznie oraz antybakteryjnie, a dodatkowo pozwala, przy regularnym stosowaniu, pozbyć się przebarwień. Godnym polecenia preparatem zawierającym wszystkie powyższe substancje jest Coco White.
 
Materiał Partnera
 
Vote it up
49
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!