Czy tabletki na potencję są bezpieczne?

Leki na potencję, poprawiające erekcję oddziałują na układ krążenia. Podwyższają drożność naczyń, a dzięki temu, na skutek naturalnego podniecenia, również do samego członka może napłynąć odpowiednio dużo krwi. To powoduje, że może zwiększyć swoje rozmiary i osiągnąć właściwą twardość.
 
Leki stosowane w farmakologicznym leczeniu zaburzeń potencji nie zwiększają ochoty na seks, tak jak to robią, np. afrodyzjaki. Poziom popędu seksualnego pozostaje na niezmienionym poziomie. Natomiast ważna jest sama erekcja. Oprócz leków stosowane są na jej zwiększenie także suplementy diety. Bezpieczeństwo ich stosowania zawiera się w normach stosowanych przez producentów, jest też wynikiem rozsądnego stosowania przez samych mężczyzn. Umiar, jak w każdej innej sferze życia - wskazany.
 
Tabletki na potencję są bezpieczne
 
Generalnie leki na zaburzenia erekcji są całkowicie bezpieczne dla układu krążenia. Przed pojawieniem się w sprzedaży, poddawane są drobiazgowym badaniom. Dajmy na to - samej viagrze poświęcono 130 badań naukowych. Udowodniono, że leki na potencję zwiększają przepływ krwi przez naczynia, regenerująco oddziałują na nabłonek naczyń i w wielu przypadkach są stosowane w profilaktyce choroby niedokrwiennej serca. Zaburzenia erekcji bywają sygnałem, że układ krwionośny nie działa właściwie. Nie każdy wie, że leki wspomagające erekcję stosowane są nawet np. do leczenia pierwotnego nadciśnienia płucnego.
 
Nie ma zagrożenia wieku
 
Leki i suplementy diety dostępne w aptece na potencję mogą przyjmować mężczyźni w każdym wieku. I to niezależnie od przyczyny powodującej ich niedyspozycję. Mylne jest przekonanie, że to tylko problem facetów w starszym wieku. Ponad 13 procent zaburzeń erekcji dotyczy mężczyzn do 40-go roku życia. Kolejne 25 procent stanowią panowie w przedziale wiekowym 41–50 lat. Wiek ten będzie się obniżał się prawdopodobnie z czasem, z powodu złej diety, braku aktywności fizycznej, jak również chorób, takich jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze.
 
Problemy z erekcją u starszych mężczyzn lub jej niesatysfakcjonująca jakość – to może mieć podłoże w przeroście gruczołu krokowego albo mieć związek z chorobą wieńcową. Młodsi mężczyźni cierpiący na brak erekcji, to zapewne ludzie mocno zestresowani, borykający się z depresją lub schorzeniami neurologicznymi. Impotencja u zupełnie młodych – tzw. 20+, ma związek bardzo często ze stosowaniem sterydów anabolicznych, jakie przyjmują dla m.in. zwiększenia masy mięśniowej. Prawie połowa mężczyzn z zaburzeniami erekcji to nałogowi palacze papierosów.
 
Skuteczność a bezpieczeństwo
 
Główny składnik typowego preparatu na potencję, jakim jest np. Permen King, to L-arginina. Jej zawartość w zalecanej porcji dziennej, to w 2 tabletkach - czyli 600 mg. Składnik ten jest aminokwasem. Ludzki organizm potrafi właściwie naturalnie sam ją sobie wytwarzać, ale czasami synteza wewnątrzustrojowa jest niewystarczająca. Wtedy warto wiedzieć, że L-argininę możemy spotkać w wielu produktach żywnościowych. Jest w mleku, jogurtach, serach, wołowinie, wieprzowinie, drobiu, a także w zbożach czy płatkach owsianych.  Dlaczego wykorzystuje się ją w preparatach na potencję? Otóż wpływa na funkcje seksualne. Uczestniczy w syntezie tlenku azotu (NO), który warunkuje odpowiedni dopływ krwi do prącia i jej zatrzymanie przez powiększone ciała jamiste, czyli prawidłową erekcję. Sprawdź sam: http://www.permen.pl/permen-king.html.
 
Co na to badania?
 
Szereg badań naukowych potwierdziło, że stosowanie L-argininy w zaburzeniach erekcji jest zbawienne. Jednak stosowane dawki były o wiele większe, aniżeli w leku dostępnym bez recepty w aptece. Owa bezpieczna dzienna dawka 600 mg nie zdziała może zbyt wielkich cudów, jednak poprawi zadowolenie z igraszek w alkowie o pewien procent.
 
Jak ze wszystkim, na pewno nie można przesadzać z supelementacją L-argininą. Przekroczenia bezpiecznej dawki mogą skutkować np. zwłóknieniem  mięśnia sercowego, przerostem lewej komory serca lub zwiększeniem ryzyka zawału. Stwierdzono także niekorzystny wpływ L-argininy na wydolność nerek. W składzie popularnego Permenu znajduje się natomiast wyciąg z Buzdyganka ziemnego, który korzystnie wpływa na funkcje seksualne, będąc dodatkowo znanym afrodyzjakiem.
 
Które tabletki na potencję najlepsze i ile to kosztuje?
 
Obecnie znaleźć można sporą liczbę tabletek na potencję i preparatów poprawiających sprawność seksualną. Wybór naprawdę skutecznych może okazać się trudny bez fachowego wsparcia u seksuologa. Producenci leków na poprawę erekcji zadbali też o sporą dawkę wiedzy zawartą w ulotkach informacyjnych lub na stronach internetowych.
 
Wśród opinii seksuologów jednym z lepszych środków poprawiających potencję dla mężczyzn jest Permen King. W ulotce Permen King  warto doczytać informacje pod hasłem: Permen skutki uboczne – dla pełnej świadomości ewentualnych zagrożeń. Permen – to konkretna i godna polecenia propozycja farmaceutów i lekarzy, która, jak wynika z opinii internautów, także jest bardzo zadowalająco oceniana przez samych użytkowników, jako wysoce skuteczna. Ile kosztuje Permen? – Różnie w zależności od aptek, najlepiej sprawdzić różnicę w internetowej porównywarce cen leków i suplementów diety. Opakowanie zawierające zwykle 30 tabletek to koszt ok. 20 zł.
 
Materiał Partnera
Vote it up
113
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!