Cyberpunk 2077 - najważniejsze informacje

Cyberpunk 2077 to gra, na którą czekają dosłownie wszyscy. Im bliżej premiery, tym większe zainteresowanie wzbudza. Sprawdźmy więc, czego możemy spodziewać się po najnowszej produkcji DC Project RED. Kiedy Cyberpunk pojawi się w końcu na sklepowych półkach? 
 
Cyberpunk 2077 to najnowsza produkcja polskiego studia DC Project RED, które ma na swoim koncie między innymi kultowego już Wiedźmina. Wszyscy więc zastanawiają się, czy kolejna gra będzie równie udana i także zwojuje cały świat. Bardzo możliwe, że tak się właśnie stanie, szczególnie że już teraz mówi się, że Cyberpunk 2077 to najbardziej wyczekiwana gra tego roku i to dosłownie na całym świecie. Mimo że premiera jeszcze się nie odbyła, to wiemy o niej naprawdę całkiem sporo. Przede wszystkim warto podkreślić, że jest to gra fabularna RBG obsadzona w przyszłości. Liczne publikacje pokazały nam, że możemy spodziewać się między innymi doskonałej grafiki i dbałości o każdy detal. Jak natomiast będzie z fabułą? Czego możemy się po niej spodziewać? Czy Cyberpunk 2077 to gra dla każdego? 
 
Kiedy premiera Cyberpunk 2077? 
 
Na najnowszą produkcję od DC Project czeka obecnie dosłownie każdy miłośnik wirtualnych rozrywek. Dawno żadna gra nie wywoływała tak dużej ciekawości. Jednak kwestią, która wzbudza tu najwięcej zainteresowania, a także kontrowersji, jest premiera Cyberpunk 2077. Data ta przesuwana była już bowiem wielokrotnie. Nie jest tajemnicą, że takie działania nie wywołują w odbiorcach zbyt dużego entuzjazmu. Tak jest też w tym przypadku. Tutaj jednak warto podkreślić, że za całym cyklem opóźnień stoi nie DC Project RED, a pandemia Covid-19. Studio ma więc naprawdę porządne usprawiedliwienie. Obecnie data premiery Cyberpunk 2077 wyznaczona jest na 19 listopada 2020 roku. Oznacza to, że już całkiem niedługo można będzie ją nabyć. Teraz pozostało nam jedynie trzymać kciuki, by koronawirus znów nie pokrzyżował tych planów. 
 
Świat Cyberpunk 2077 - co nieco o fabule 
 
Charakter gry, bardzo skutecznie zdradza nam już sam jej tytuł. Cyberpunk jest bowiem typowym gatunkiem sci-fi, który dodatkowo skupia się przede wszystkim na negatywnym wpływie ''skomputeryzowania'' naszego świata. Dokładnie taki obrazek czeka na nas w Cyberpunk 2077. Cała fabuła obsadzona jest właśnie w dystopijnym mieście Night City położonym na terenie Kalifornii. To wizja świata, w którym rządzą jedynie pieniądze i władza. W metropolii na każdym rogu czają się rozmaite gangi. Główny bohater, czyli V, będzie musiał stoczyć z nimi niejedną batalię.
 
Cyberpunk 2077 to FPP, czyli gra pierwszoosobowa. To my, jako gracze wcielamy się więc w postać najemnika o imieniu V. Możemy samodzielnie wybrać jego płeć oraz stworzyć jego wizerunek. Głównym celem bohatera, jest znalezienie implantu zapewniającego nieśmiertelność. Gra będzie pozwalać nam poruszać się nie tylko po Night City, ale i po otaczającej je bezkresną pustynię, na której także czekać będą nas liczne przygody. 
 
Cyberpunk 2077 - dla kogo? 
 
Cyberpunk 2077 to gra wyczekiwana przez miliony osób na całym świecie. Nie ma więc wątpliwości, że jest to naprawdę gorący tytuł. Czy jednak jest to gra dla każdego? Bez wątpienia Cyberpunk 2077 przede wszystkim przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom gatunku sci-fi. To jest pewne. Cała fabuła, grafika, postaci i wszelkie detale to absolutny majstersztyk. Co więcej, jest to także ukłon w stronę wyobrażeń o przyszłości wprost z lat 70. i 80. Jeśli więc na naszej top liście filmów znajdują się takie pozycje jak Łowca Androidów, czy Terminator, to nie ma najmniejszych wątpliwości, że Cyberpunk 2077 będzie musiał znaleźć się w naszej kolekcji gier. 
 
Warto wspomnieć, że Cyberpunk 2077, jest adaptacją kultowej gry z końcówki lat 80. Mowa tu o Cyberpunk 2020. W najnowszej propozycji przenosimy się jednak 57 lat później, gdzie przyszłość okazuje się światem jeszcze bardziej zepsutym, niż podejrzewano. 
 
Cyberpunk 2077 - edycje i limitowane wydania
 
Wiemy już, że w sprzedaży znajdą się różne wydania Cyberpunk 2077. Gra będzie na pewno dostępna na PC, Xbox oraz PS 4. Wiadomo także, że w sklepach kupimy także wersję odpowiednią na Xbox Series S, który będzie miał dopiero swą premierę. Podstawowe wydanie Cyberpunk 2077 będzie posiadało stalową oprawę. Wiadomo też, że pojawią się edycje limitowane, w których skład wchodzić będą różnego rodzaju gadżety, akcesoria, czy też odzież. Takie wydania to absolutna gratka dla kolekcjonerów, a także świetny pomysł na prezent. 
 
Kiedy będzie można kupić Cyberpunk 2077? 
 
Do premiery Cyberpunk 2077 zostało jeszcze trochę czasu. Dobrą wiadomością jest jednak, że grę możemy kupić właściwie już dziś. Wiele sklepów oferuje bowiem przedsprzedaż cyberpunk 2077. Czy warto się na nią zdecydować? Jeśli zależy nam, by mieć grę w swych rękach już w dniu premiery, to nie ma wątpliwości, że tak. Zamawiając ją wcześniej, będziemy mieć pewność, że odbierzemy ją, jako jedni z pierwszych graczy. Co więcej, dzięki temu ominiemy niewyobrażalne kolejki, które 19 listopada będą z pewnością w dosłownie w każdej galerii. 
 
Materiał Partnera
Vote it up
109
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!