Choroby rzęs. Które z nich wyleczysz odżywką?

Wypadają Ci rzęsy? To może być objaw choroby, a nie chwilowego osłabienia organizmu lub niewłaściwej pielęgnacji. Sprawdź, jak skutecznie zadbać o zdrowie tych maleńkich włosków.
 
Istnieje wiele chorób rzęs – niektóre można wyleczyć stosując odżywki do rzęs, inne wymagają wizyty u specjalisty. Poznaj najpopularniejsze schorzenia – ich przyczyny, objawy i sposoby na poprawę kondycji rzęs. Pamiętaj, że rzęsy to miniaturowe wersje włosów, dlatego one również mogą się niszczyć, osłabiać i wypadać. Wymagają też tak samo skutecznej pielęgnacji.
 
POPULARNE CHOROBY RZĘS
 
Zakażenie nużeńcem – niestety najczęstszą przyczyną wypadania rzęs jest nużeniec, niewidoczny dla ludzkiego oka pasożyt, którego siedliskiem są okolice gruczołów łojowych i ujścia włosów. Złapać nużeńca możemy tak naprawdę wszędzie, ale najczęściej np. przez używanie tej samej maskary przez wiele osób. Nużeńce wywołują stan zapalny i niestety jest to choroba, która wymaga kontroli lekarskiej. Samodzielnie nie pozbędziemy się tego problemu.
 
Odbarwianie rzęs – rzadziej spotykana choroba rzęs to ich odbarwianie. Warto wiedzieć, że jej przyczyny mogą być różne: promieniowanie UV, przewlekły stres, niektóre zabiegi lub kosmetyki. Nie należy mylić odbarwiania rzęs z ich siwieniem, które jest naturalnym wynikiem starzenia się organizmu. W każdym z tych przypadków pomóc może odżywka do rzęs, która zregeneruje, wzmocni, nabłyszczy i przyciemni włoski.
 
Nieprawidłowości wzrostu rzęs – bardzo często spotykany problem to nieprawidłowości we wzroście rzęs, które mogą być wrodzone lub nabyte. Co oznacza nieprawidłowość wzrostu? Np. zbyt krótkie lub zbyt długie rzęsy, włoski rosnące w różnych kierunkach albo zmierzwienie rzęs. Stosowanie odżywki do rzęs to sposób na unormowanie sytuacji i zapewnienie rzęsom optymalnych warunków do wzrostu. Dobra odżywka wspomaga naturalne procesy.
 
Łysienie rzęs – o ile wypadanie rzęs jest całkowicie naturalne, o tyle ich nadmierna utrata to problem. Łysienie rzęs ma wiele przyczyn m.in. stany zapalne, stres, osłabienie rzęs zabiegami, reakcja alergiczna na składnik kosmetyku itp. Jedyne słuszne „lekarstwo” w tym przypadku to dobrze skomponowana odżywka do rzęs. Jeśli zawiera antyoksydanty, proteiny i substancje regenerujące, wzmocni rzęsy, zapobiegnie ich wypadaniu i przyspieszy wzrost.
 
Zapalenie brzegów powiek – tego rodzaju stan zapalny powiek może obejmować również nasadę rzęs i gruczoły znajdujące się tuż obok niej. Objawami tej choroby rzęs jest ich wypadanie, zaczerwienienie i podrażnienie skóry, swędzenie, a także sklejanie rzęs. Podobnie jak w przypadku nużeńca, odżywka do rzęs nie zda się tutaj na wiele i lepszą opcją jest wizyta u lekarza.
 
Łamliwość rzęs – osłabienie prowadzące do kruchości to częsty problem z rzęsami. Łamliwość to choroba, ponieważ nie jest naturalna dla z reguły elastycznych i miękkich rzęs. Przyczyny takiego stanu są różne, ale sposób zaradzenia problemowi tylko jeden. Odżywka do rzęs, która już w kilka tygodni wzmocni, zregeneruje i uelastyczni rzęsy, dodając im blasku i miękkości.
 
Materiał Partnera
Vote it up
129
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!