Czarter jachtu w kilka kliknięć? Jest na to sposób!

Żyjemy w czasach, gdy nowe technologie ułatwiają nam życie na każdym kroku. Dotyczy to też organizacji wakacyjnego wypoczynku. Powszechny jest już zakup biletów i rezerwacja hotelowego pokoju online.
 
Teraz dzięki platformie Click&Boat możliwe jest również zorganizowanie w ten sposób czarteru jachtów.
 
W tym artykule przybliżamy informacje dotyczące wakacji na pokładzie. Podpowiadamy, jak je zarezerwować, gdzie warto się wybrać i na jaki typ jednostki postawić. 
 
Urlop na pokładzie – dla kogo?
 
To świetny sposób na relaksujący wypoczynek na świeżym powietrzu. Wakacje na pokładzie dają dużą swobodę, którą docenią zarówno rodziny z dziećmi, jak i grupy znajomych. Warto zaznaczyć, że wbrew pozorom, wyjazd na żagle jest pomysłem dla każdego. Brak doświadczenia i uprawnień nie stanowi problemu. Można bowiem wybrać jednostkę dostępną ze sternikiem lub postawić na łódź, którą można wynająć bez patentu. Wiek załogantów także nie jest przeszkodą. Stabilne jachty motorowe typu houseboat czy katamarany zapewniają bezpieczną i stabilną żeglugę, jednocześnie gwarantując duży komfort mieszkania na pokładzie. 
 
Osoby, które mają wątpliwości, czy tygodniowy rejs będzie dla nich odpowiedni, moga skusić się na krótszy wynajem łodzi. Doskonałym pomysłem jest czarter motorówki na jeden dzień i wycieczka wzdłuż wybrzeża. To przedsmak morskiej przygody, a jednocześnie okazja, żeby dotrzeć do pięknych miejsc, często niedostępnych z lądu. 
 
Najlepsze kierunki na czarter jachtu
 
Planując rejs, trzeba odpowiedzieć sobie na wstępie na pytanie o to, gdzie chcemy pływać. Niepodważalnym faworytem w kraju są Mazury. To sprawdzony kierunek na krótsze wypady, ale też dłuższe rejsy. Szlak Wielkich Jezior przemierza co roku wiele jachtów żaglowych. Coraz bardziej popularne stają się też jachty motorowe typu spacerowego, czyli tzw. houseboaty, do czarteru których nie jest wymagane posiadanie patentu. 
 
Wśród zagranicznych destynacji prym wiedzieć Chorwacja. Pływanie łodzią docenią tu wytrwani żeglarze, którzy planują dłuższy rejs i początkujący wodniacy. Długa linia brzegowa jest pełna wysp położonych w niewielkiej odległości od lądu. Dzięki temu można sprawnie przemieszczać się pomiędzy wysepkami i w niewielkim czasie zobaczyć wiele atrakcyjnych miejsc na chorwackim wybrzeżu. 
 
Innym popularnym miejscem wybieranym na żagle jest Grecja. Tutaj już częściej kierują się żeglarze z doświadczeniem. Czartery w tej części Europy, a także koszty cumowania w marinach są bardzo atrakcyjne, zwłaszcza po sezonie wakacyjnym. Jednocześnie lato trwa tu długo, a warunki pogodowe pozwalają na jesienną żeglugę. 
 
Materiał Partnera
Vote it up
286
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!