Jak dobrać swój idealny catering dietetyczny?

Wśród natłoku obowiązków często zapominamy o tym co najcenniejsze – o naszym zdrowiu, poprawnych nawykach żywieniowych, o zbilansowanym posiłku, który dostarcza nam energii i niezbędnych wartości odżywczych. To właśnie z taką pomocą przychodzą cateringi dietetyczne, których celem jest zaplanować każdy posiłek, a następnie dostarczyć go pod próg naszych drzwi.  
 
Rosnąca popularność cateringów przyczynia się do sukcesywnego poszerzania ofert. Wiele firm proponuje konkurencyjne ceny, ekologiczne rozwiązania, a także wyjątkowe przepisy, wychodzące wprost spod rąk certyfikowanych kucharzy.
Jak wśród tych wszystkich informacji wybrać swój catering idealny? Oto najważniejsze kroki, które pomogą ci wybrać ofertę dedykowaną pod swoje oczekiwania.
 
Jaką dietę potrzebujesz?
 
Jakie jest Twoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie? Jak aktywny tryb życia prowadzisz? Ile kilogramów pragniesz zrzucić? Czy ćwiczysz siłowo? Czy rezygnujesz z mięsa, nabiału, laktozy lub glutenu?
Prawda jest taka: dieta idealna to dieta przemyślana i faktycznie dobrana do naszych potrzeb. Obecnie każda z firm cateringowych proponuje kilka opcji tej samej diety, dzięki czemu możemy zdecydować zarówno o ilości posiłków, o wielkości porcji, jak i o kaloriach i produktach, których nie chcemy spożywać. Warto więc przed ostateczną decyzją wykonać krótki wywiad z samym sobą. Wypełnij kalkulatory zapotrzebowania kalorycznego, przeanalizuj, ile godzin tygodniowo poświęcasz na aktywność fizyczną i zastanów się jaka dieta będzie odpowiednia dla twoich kubków smakowych.
 
Wybierz catering w swoim mieście
 
Z oczywistych względów, duże miasta w Polsce mają szerszy wybór cateringów z dowozem do domu. Metropolie takie jak Warszawa, Wrocław, Kraków czy Poznań proponują nam wiele konkurencyjnych promocji. O ile catering dietetyczny Warszawa działa głównie na terenie Warszawy i w najbliższej okolicy, o tyle mieszkańcy mniejszych miejscowości muszą wybierać z lokalnych, często mniej popularnych ofert. Jeśli lokalizacja wybranej firmy jest zbyt odległa, poszukaj alternatyw, które działają na mniejszym obszarze lub w okolicy twojego miejsca zamieszkania. Rynek cateringów rozwinął się na tyle, że znalezienie firmy docelowej nie powinno stanowić większego problemu.
 
Catering, który gotuje smacznie
 
Każdy ma swoje preferencje żywieniowe. Ile razy dodatkowo soliłeś ziemniaki? Jak często wybierasz podwójne chili do mięsa? Dlaczego preferujesz mizerię, a nie smażone buraczki? Nie zawsze firma cateringowa jest w stanie odpowiedzieć na te preferencje, dlatego zanim zdecydujesz się na pełen pakiet miesięczny, dobrze jest wykupić tzw. pakiet testowy. Zakłada on zakup jednego lub dwóch dni diety, która zostanie dostarczona pod wskazany przez nas adres. Dzięki takiemu pakietowy będziemy w stanie subiektywnie ocenić jakość produktów, stopień ich przyprawienia oraz zróżnicowanie, które jest kluczowym aspektem w diecie długoterminowej.
 
Cena, czyli ile powinien kosztować Twój catering?
 
Jaki miesięczny dochód jesteś w stanie przeznaczyć na swój catering? Czy możesz pozwolić sobie na wykupienie diety obejmującej 30 dni? Ile zaoszczędzisz, rezygnując z dowozów diety w weekendy? Catering idealny to ten, który nie nadwyręża naszego portfela i pozwala cieszyć się z dań, bez obawy o pozostałe wydatki. Zanim więc go wykupisz przenalizuj rynek, sprawdź, ile kosztuje dzienna dieta, zastanów się, ile dotychczas wydawałeś na swoje posiłki, upewnij się, że jesteś w stanie przeznaczyć określoną w umowie kwotę.
Szukasz idealnego rozwiązania w określonym budżecie? Skorzystaj z rankingów cateringów dietetycznych i zamów dietę już teraz.
 
Materiał Partnera
Vote it up
290
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!