Cała Polska Chodzi Boso

Tworzymy zieloną przestrzeń w miastach – to hasło promujące pierwszą edycję ogólnopolskiej akcji Cała Polska Chodzi Boso, która odbędzie się dniach 3-5 czerwca we Wrocławiu, Katowicach i Trójmieście

Cała Polska Chodzi Boso to pierwsza tego typu akcja w Polsce, która mówi o poprawie jakości życia dzięki zachowaniu równowagi pomiędzy człowiekiem, środowiskiem a przemysłem, nie ograniczając się tylko do kwestii ekologii. Podmiotem akcji Cała Polska Chodzi Boso jest człowiek, a przedmiotem, wyrażana pojęciem „być”, nie „mieć”, jakość życia. Finał akcji odbywa się 5 czerwca w Światowy Dzień Środowiska Naturalnego.

Cała Polska Chodzi Boso jest odpowiedzią na rosnące tempo życia i zmieniający się styl życia. Akcja, skierowana do mieszkańców miast, w pełnym przekroju wiekowym, podejmuje tematykę człowieka w przestrzeni miejskiej i w przystępny sposób mówi o podnoszeniu jakości życia. Nadrzędnym tematem tegorocznej, pierwszej edycji akcji jest tworzenie zielonej przestrzeni. To ważny czynnik nierozerwalnie związany ze współczesnym stylem życia, zdrowym trybem życia i urbanistycznym projektowaniem nowoczesnych metropolii.

W dniach 3-5 czerwca tworzymy platformę – zielone dywany z naturalnej trawy, czyli „Strefy Zielonej energii”– gdzie zaprezentują się organizacje i podmioty, których działania nawiązują do głównych założeń akcji. Akcji będzie towarzyszył program artystyczny i edukacyjny, ze szczególnym uwzględnieniem obecności dzieci i osób starszych.

Szczegółowe informacje o akcji na stronie www.calapolskachodziboso.pl oraz na Facebooku.

Vote it up
607
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!