Do czego można wykorzystywać blendery kielichowe?

Sprzętem elektrycznym, który szczególnie przydaje się w kuchni, zwłaszcza wtedy, gdy mamy w domu małe dzieci, jest blender. Może mieć on postać urządzenia kompaktowego, ręcznego, albo blendera kielichowego. Jak wykorzystywać taki sprzęt na co dzień?
 
Czym jest blender?
 
Niełatwo wybrać odpowiedni blender do koktajli - wiodący producenci oferują obecnie mnóstwo możliwości. Na rynku możemy wyróżnić urządzenia różnego rodzaju, pozwalające między innymi na zmiksowanie zupy, koktajlu, sorbetu na lody albo nawet na pokruszenie kostek lodu.
 
Zaawansowane, profesjonalne blendery, pozwalają na zrobienie sosów, pasztetów czy masła orzechowego. Ich atutem jest wysoka moc i szklany, wytrzymały dzbanek, zamiast pojemnika plastikowego. Blender wyposażony jest w noże tnące umieszczone albo na długiej rączce, albo w dzbanku kielichowym, zamykanym od góry pokrywką. Bardziej użyteczne przy intensywnym użytkowaniu okazują się blendery kielichowe, z uwagi na ich szersze zastosowanie.
 
Jak wybrać blender?
 
Przy wyborze urządzenia kuchennego jakimi jest blender kielichowy bądź ręczny, istotnym czynnikiem jest jego moc. Warto zainwestować w nieco droższy, ale lepszy sprzęt o dużej mocy i szybkich obrotach. Będzie on blendował produkty na aksamitne kremy i musy. Poradzi sobie z rozdrobnieniem orzechów na masło orzechowe, albo z pokruszeniem lodu do drinków.
 
Wielofunkcyjne blendery kielichowe sprawią, że staniemy się mistrzem zdrowych i pysznych koktajlów, albo będziemy bez problemu wyrabiali ciasto.
 
Większość blenderów posiada regulację prędkości, co jest bardzo użyteczne przy wrzucaniu do nich różnego rodzaju produktów. Do robienia zup - kremów przydają się blendery z kielichem o pojemności co najmniej 2 litry.
 
Przy wyborze blendera zwróćmy szczególną uwagę na typ dzbanka i jego trwałość. Jeśli ma grube, szklane ścianki, posłuży nam znacznie dłużej niż lekki blender kielichowy, wykonany ze stosunkowo cienkiego tworzywa sztucznego. Poza tym szklane urządzenia łatwiej będzie utrzymać w czystości i wyglądać będą one elegancko nawet wtedy, gdy codziennie będziemy z nich korzystać i robić np. mocno brudzące soki marchwiowe.
 
Pokrywka blendera kielichowego powinna mieć blokadę, która zabezpieczy nas przed wypłynięciem z naczynia zawartości. To też zabezpieczenie dla dzieci, które bez problemu i bez obaw ze strony rodziców będą mogły posługiwać się samodzielnie takim urządzeniem. Przydatnym akcesorium w blenderach kielichowych są przyssawki, które stabilizują całe urządzenie na blacie kuchennym podczas pracy.
 
Materiał Partnera
Vote it up
58
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!