Biel - kolor, który rządzi w łazience

Biel gości w łazienkach od lat. Powszechnie kojarzy się ją z tak zwanym białym montażem w postaci armatury sanitarnej, jednak barwa ta świetnie sprawdza się również w innych elementach aranżacji. Jak stosować biel w łazience, by uzyskać nowoczesny i elegancki efekt?
 
Kolor idealny do małych łazienek
 
Marzeniem wielu osób jest posiadanie salonu kąpielowego o metrażu 10-12 m2, jednak w większości polskich domów i mieszkań pomieszczenie służące do codziennej higieny jest o wiele mniejsze. W blokach wielorodzinnych budowanych w latach 60-80. ubiegłego wieku łazienki są tak niewielkie, że ich powierzchnia jest niższa niż 3 m2. W takich pomieszczeniach biały kolor sprawdza się doskonale – powiększa przestrzeń, odbija światło i pozwala doświetlić łazienkę, która nierzadko jest pozbawiona okna. W łazience o bardzo małej powierzchni warto postawić nie tylko na białą armaturę, ale również na białe płytki i meble. Aby aranżacja nabrała charakteru, warto wybrać płytki dekoracyjne oraz uchwyty meblowe w żywych, intensywnych barwach.
 
Biel i drewno
 
Drewno jest materiałem wnoszącym do wnętrza wiele ciepła i naturalności, dlatego od lat jest chętnie wykorzystywane w aranżacjach wnętrz. Dodatkowo moda na styl skandynawskich sprawia, że obecnie drewniane akcenty można znaleźć w większości domów i mieszkań urządzonych z duchem czasów. Drewna nie może więc zabraknąć również w łazience, w której rodzimy dąb lub egzotyczny teak świetnie współgrają z białą armaturą i płytkami ceramicznymi. Połączenie drewnianego blatu i białej umywalki czy też dużego lustra w drewnianej ramie z białą ceramiką na ścianie spowodują, że łazienka zawsze będzie sprawiała wrażenie czystej i higienicznej, lecz zniknie z niej nieprzyjemny chłód i sterylność. Liczne przykłady ciekawych aranżacji łazienek z wykorzystaniem drewna i bieli można zobaczyć na stronach producentów akcesoriów i armatury łazienkowej, na przykład w firmach takich jak San Swiss.
 
Białe glamour
 
Styl glamour kojarzony jest głównie z błyskiem i przepychem. W łazience może przyjąć jednak inne oblicze – białe płytki, armatura, duże lustro i obszerną wannę wspaniale uzupełnią błyszczące dodatki. Na suficie można zawiesić kryształowy żyrandol, na blacie przy umywalce ustawić dozownik do mydła ozdobiony maleńkimi kryształkami, a płytki ożywić połyskującym dekorem. Dzięki takim zabiegom styl glamour zarówno w niewielkiej łazience, jak i w salonie kąpielowym przyjmie eleganckie oblicze pozbawione zbędnego blichtru.
 
Materiał Partnera
Vote it up
73
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!