Basen stelażowy – rozkładane kąpielisko dla wymagających

Basen ogrodowy jest idealnym rozwiązaniem, dzięki któremu można urozmaicić swój czas wolny w upalne dni.
 
Obecnie na posiadanie basenu może pozwolić sobie każdy, kto dysponuje kilkoma, a najlepiej kilkunastoma metrami kwadratowymi wolnej przestrzeni w swoim ogrodzie. Osoby, które chcą, aby przydomowe kąpielisko było czymś więcej niż tylko miejscem do relaksu i rodzinnych zabaw powinny zastanowić się nad zakupem modelu na stelażu, który ma zdecydowanie więcej do zaoferowania swoim użytkownikom niż warianty rozporowe czy dmuchane.
 
Baseny ogrodowe na stelażu służą do pływania i nie tylko
 
Baseny stelażowe występują w różnych wielkościach, dzięki czemu można łatwo dostosować konkretny model do przestrzeni jaką dysponujemy. Mimo, że warianty na stelażu wymagają na ogół większej ilości miejsca niż kąpieliska rozporowe czy dmuchane o zbliżonej wielkości, to są one łatwe w ustawieniu z uwagi na ich kształt – najczęściej spotykane są modele prostokątne oraz okrągłe - https://s-mumo.pl/baseny-ogrodowe-stelazowe,c13.html. Dla osób, które uprawiają pływactwo najlepszym rozwiązaniem jest pierwszy wariant, ponieważ z uwagi na jego długość, która może sięgać nawet 10-ciu metrów pływanie w nim jest bardzo wygodne. Poza tym, posiadają one wystarczającą głębokość do swobodnej nauki nurkowania czy uprawiania wodnego aerobiku przez większą ilość osób.
 
Pomimo bardziej skomplikowanej budowy, do złożenia basenów stelażowych nie są potrzebne specjalistyczne narzędzia, a czas ich montażu trwa na ogół od 30 do 120 minut w zależności od wielkości kąpieliska.
 
Zalety wynikające z posiadania basenów stelażowych
 
Konstrukcje basenów stelażowych zaliczane są do najbardziej wytrzymałych spośród wszystkich przenośnych kąpielisk ogrodowych. Jednak to nie jest ich jedyny plus. Do największych zalet modeli ze stelażem zalicza się:
  • Bardzo wysoką użyteczność
  • Możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu (pływanie, aerobik)
  • Atrakcyjny wygląd zewnętrzny i różnorodność kształtów (prostokątny, eliptyczny, okrągły)
  • Brak konieczności wypełnienia basenu wodą w 100% (zaleca się wypełnienie do maks. 90%)
  • Bardzo stabilną konstrukcję
Materiał Partnera
Vote it up
174
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!