Pianka PUR — czy to dobry sposób izolacji poddasza?

Izolacja budynku to niezwykle ważny krok na drodze do obniżenia rachunków za ogrzewanie.  Tego typu prace budowlane wymagają posiadania nie tylko wiedzy z zakresu budownictwa, ale także umiejętności. Warto więc zlecić to zadanie specjalistom, którzy po wykonaniu zleconych prac, dadzą gwarancję jakości.
 
Jedną z metod ocieplenia budynku, polecaną przez fachowców, jest użycie pianki PUR. Cechuje ją m.in. wytrzymałość. Poznaj pozostałe cechy tego materiału!
 
Pianka PUR — zalety rozwiązania
 
Pianka PUR to jeden z produktów, którego używa się do izolacji termicznej budynku. Wyróżnia go szybkość aplikacji. Nie oznacza to jednak, że stosuje się go łatwo. Produkt powinien być używany wyłącznie przez autoryzowanych wykonawców. Są to odpowiednio przeszkolone osoby z dużym doświadczeniem z zakresu budownictwa, a także mające dostęp do odpowiedniego sprzętu.
 
Zaleta tego rodzaju termoizolacji to przede wszystkim wytrzymałość. Zaaplikowany materiał na elementy budynku nie zmienia swojego położenia,      a także się nie kruszy, jeśli zostanie właściwie zabezpieczony. Wykazuje dużą odporność na działanie niekorzystnych czynników, takich jak wilgoć czy wysoka temperatura. To jednak nie wszystkie plusy pianki PUR. Kolejny to paraprzepuszczalność. Co ona oznacza? Poliuretan zatrzymuje ciepło, odprowadzając jednocześnie wilgoć. Sprawdzi się więc do izolacji fundamentów czy dachu (poddasza nieużytkowego oraz przestrzeni użytkowej).
 
Jeśli chcesz ochronić pomieszczenia mieszkalne przed hałasem, wypróbuj piankę PUR Purios.com~. To sprawdzone i ekonomiczne ocieplenie, które zachowuje swoje właściwości termoizolacyjne przez kilkadziesiąt lat. Co ważne już 5 cm piany zamknięto-komórkowej gwarantuje ochronę porównywalną z około 10 cm wełny mineralnej o współczynniku λ równym 0,042 W/mK.
 
Pozostałe metody izolacji budynku
 
Pianka PUR nie stanowi jedynego materiału izolacyjnego dostępnego na rynku. Chcąc poprawić termoizolację swojego domu, możesz skorzystać także z wełny mineralnej czy styropianu. One także dają gwarancję wysokiej ochrony termicznej budynku. Styropianem jednak zdecydowanie trudniej jest ocieplić zakamarki wnętrza. Sprawdzi się on natomiast do zabezpieczenia przed utratą energii cieplnej płaskich i prostych powierzchni.
 
Jeśli chcesz dotrzeć do szczelin pomiędzy dachem a konstrukcją budynku, warto postawić na piankę Purios.com. Doskonale wypełni każdą wolną przestrzeń, eliminując tzw. mostki termiczne (miejsca połączenia materiału izolacyjnego, w których może wystąpić utrata ciepła).
 
Dzięki dokładnej izolacji nie tylko poprawisz akustykę w budynku mieszkalnym i wyeliminujesz hałas dobiegający z zewnątrz, ale również zmniejszysz koszty ogrzewania. Wytwarzane ciepło bez odpowiedniej izolacji ucieka na zewnątrz. Postaw więc na poliuretan, który jest funkcjonalny i bezpieczny dla zdrowia.
 
Materiał Partnera
Vote it up
76
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!