Pakiet ubezpieczeniowy samochodu – sprawdź, dlaczego warto!

Stłuczka, wypadek czy kradzież auta mogą spotkać każdego, nawet doświadczonego i zapobiegliwego kierowcę. Kupując nowe auto nie warto więc oszczędzać na jego ubezpieczeniu, gdyż może być to oszczędność jedynie pozorna. Aby naprawdę zyskać na ubezpieczeniu samochodu, warto już na etapie poszukiwania OC zastanowić się, jakie inne polisy mogą przydać podczas eksploatacji auta. Pakiet ubezpieczeniowy zawierający kilka polis zazwyczaj okazuje się bowiem tańszy, niż kupowanie każdej z nich z osobna.
 
Gdzie szukać pakietów ubezpieczeniowych?
 
Każde towarzystwo ubezpieczeniowe w Polsce ma w ofercie ubezpieczenia komunikacyjne, które można łączyć w pakiet ubezpieczeniowy w ramach jednej umowy. Dzięki temu kilka polis można kupić taniej, niż wybierając każdą z nich z osobna. Ubezpieczyciele to jednak nie jedyni dostawcy polis, których ofertę warto poznać. Często także dealerzy mają dla swoich klientów oferty pakietów ubezpieczeniowych w bardzo atrakcyjnych cenach. Tzw. pakiety czy ubezpieczenia dealerskie oferują np. salony marek Grupy Volkswagen, do których należy nie tylko Volkswagen, ale także Škoda, SEAT i Audi. Pakiety zostały stworzone przez Volkswagen Financial Services wspólnie z wybranymi towarzystwami ubezpieczeniowymi specjalnie dla klientów Grupy. Cechują się szerokim zakresem ochrony, którą można dopasować do własnych potrzeb.
 
Pakiet ubezpieczeniowy korzystny dla początkujących
 
Zakup pakietu ubezpieczeniowego u dealera powinni rozważyć szczególnie kierowcy, którzy nie posiadają jeszcze własnej historii ubezpieczeniowej, czyli ci, którzy kupują bądź biorą na kredyt swój pierwszy samochód. Dlaczego? Otóż podczas kupowania pakietu ubezpieczeniowego nieistotna jest historia ubezpieczenia, doświadczenie kierowcy w prowadzeniu auta czy jego wiek. Dealer bowiem stosuje ryczałtową wycenę polis, którą liczy od wartości ubezpieczanego samochodu.
 
Pakiet ubezpieczeniowy – dodatkowe zalety zakupu u dealera
 
Pakiety ubezpieczeniowe u dealerów przygotowane są przede wszystkim z myślą o kupujących nowe auta. Dlatego stosuje się w nich szereg rozwiązań, służących ochronie stricte nowego pojazdu. Jest to na przykład stała suma ubezpieczenia – posiadacz polisy ma gwarancję, że w przypadku wystąpienia szkody całkowitej otrzyma odszkodowanie wynikające z faktury zakupu pojazdu, bez względu na dzień wystąpienia szkody. Dlatego szukając najlepszej ochrony auta, obok ofert towarzystw ubezpieczeniowych warto zapoznać się z ofertą ubezpieczenia samochodu przygotowaną przez dealera pojazdu.
 
Materiał Partnera
Vote it up
111
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!