Zalety kupna OC przez Internet

W internecie płacimy za rachunki za czynsz i media, robimy przelewy, dokonujemy zakupów w sklepach internetowych i sprawdzamy ceny różnych produktów i usług. Dlaczego więc nie mielibyśmy kupować w ten sposób ubezpieczenia OC? Tym bardziej, że korzystanie z ubezpieczeń w formule direct niesie za sobą wiele korzyści dla klientów.
 
Ubezpieczenia przez internet na fali popularności
 
Polska Izba Ubezpieczeń szacuje, że ubezpieczenia direct cieszą się w Polsce rosnącą popularnością. Mowa tu o polisach sprzedawanych przez internet i telefon. Tylko w I kwartale 2017 roku ubezpieczyciele sprzedali w ten sposób polisy ze składką za ponad 0,5 mld zł. Dla porównania w tym samym kwartale 2016 roku składka wszystkich polis sprzedawanych w kanale direct wynosiła zalewie 297 tys. zł, a w I kwartale 2015 roku - 249 tys. zł. W I kwartale 2017 roku klienci kupili w kanałach direct ponad 520 tys. polis OC, płacąc za nie ponad 350 mln składki. 
Wzrost cen polis komunikacyjnych przyczynił się do tak dobrych wyników, jakie mają obecnie firmy ubezpieczeniowe sprzedające polisy OC online i przez telefon. Klienci bowiem częściej szukają tańszych polis w internecie, gdzie mogą skorzystać ze sprawnie działających i intuicyjnych w obsłudze porównywarek cenowych. Około 15 proc. wszystkich polis OC sprzedawanych jest bez pośrednictwa agenta ubezpieczeniowego. Jakie korzyści może osiągnąć indywidualny kierowca z ubezpieczania swojego samochodu w kanałach direct?
 
Korzyści z OC przez internet lub telefon
 
Kiedy ubezpieczamy auto przez internet, nie korzystamy z usług pośredników ubezpieczeniowych, dlatego możemy automatycznie zminimalizować koszty naszej obsługi, a co za tym idzie - również samej polisy. Oszczędności na OC kupowanym przez internet mogą być jeszcze wyższe, jeśli posłużymy się porównywarką cenową polis OC. 
 
Wystarczy, że wpiszemy do porównywarki dane swoje i naszego auta, aby na tej podstawie algorytm wyliczył prawdopodobną wysokość składki w kolejnych towarzystwach ubezpieczeniowych i wskazał ją u różnych ubezpieczycieli na liście. 
Ubezpieczenie direct można wykupić bez wychodzenia z domu, nawet w środku nocy i w dzień wolny od pracy. Nie trzeba czekać w kolejce u pośrednika czy w towarzystwie ubezpieczeniowym, co wymusza wygospodarowanie czasu wolnego w ciągu dnia, a nie każdy klient może sobie na to pozwolić. 
 
Kiedy musimy wykupić OC w zasadzie w ostatnim momencie, bo przez zwykłe zapominalstwo nie zrobiliśmy tego w odpowiednim czasie, pozostaje nam oferta direct. Wszystko po to, aby nie dopuścić do powstania przerwy w ubezpieczeniu.
Niektóre firmy ubezpieczeniowe premiują klientów, którzy decydują się na zawarcie umowy ubezpieczenia OC online. Wszystko to przemawia za tym, aby coraz więcej kierowców decydowało się na ubezpieczanie swoich samochodów w kanałach direct. 
 
Więcej na temat ubezpieczeń komunikacyjnych na stronie Ubezpieczamy Auto
 
Materiał Partnera
Vote it up
92
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!