Szukasz AC dla samochodu zabytkowego? Sprawdź oferty zagranicznych ubezpieczycieli!

Samochód zabytkowy na polskiej drodze jest widokiem znacznie rzadszym niż w krajach Europy Zachodniej. Niemcy, Brytyjczycy czy Duńczycy o wiele chętniej wyjeżdżają z garażów swoimi oldtimerami i cieszą się możliwością podróżowania nimi. Wpływ na to ma oferta zagranicznych towarzystw ubezpieczeniowych.
 
Oferta również dla Polaków
 
Niewiele Polaków ma świadomość, że może skorzystać z zagranicznego ubezpieczenia o charakterze Auto Casco. W przypadku właścicieli samochodów zabytkowych jest to rozwiązanie niezwykle korzystne, gdyż umożliwia uzyskanie ochrony pozwalającej na bezpieczne podróżowanie klasykiem bez wydawania dużej ilości pieniędzy. Składka na polisę proponowaną na https://www.sureterm.com/classic-car-insurance/ jest niska głównie z powodu możliwości skorzystania z krótkoterminowej ochrony. Ubezpieczenie można wykupić nawet na 30 dni bez konieczności przedłużania go. Dodatkowo składkę obniży się jeszcze bardziej, jeśli wybierze się opcję z limitem przejechanych kilometrów do 1610 km (1000 mil). Dla wielu Polaków jest to o wiele ciekawsza opcja niż ubezpieczenie krajowe, które jest drogie i posiada wąski zakres ochrony.
 
Polisa proponowana przez Sureterm Direct gwarantuje wypłatę świadczenia bez względu na to, co będzie przyczyną niesprawności samochodu. Brytyjskie towarzystwo ubezpieczeniowe zapewnia odszkodowanie w przypadku awarii części eksploatacyjnej, pęknięcia przedniej szyby, kolizji drogowej, a także całkowitego zniszczenia pojazdu. Świadczenie jest wypłacane także w sytuacji, gdy sprawcą wypadku jest kierowca prowadzący oldtimera. Co ważne, Sureterm Direct zezwala na użytkowanie wideorejestratorów (np. https://www.visiontrack.com/) i wykorzystywanie nagrań w celu udowodnienia, kiedy i w jaki sposób powstała szkoda. Dzięki temu warunki umowy pomiędzy właścicielem zabytkowego samochodu a zakładem ubezpieczeniowym są przejrzyste.
 
Polscy ubezpieczyciele niechętnie oferują AC dla klasyków
 
Polskie towarzystwa ubezpieczeniowe niechętnie ubezpieczają samochody klasyczne, choć polisy komunikacyjne stanowią 50 procent i więcej ich całkowitych dochodów. W przypadku AC na taką sytuację z pewnością wpływa fakt, iż oszacowanie rzeczywistej wartości auta mającego kilkadziesiąt lat jest wyjątkowo trudne. Zależy ona głównie od popytu na dany model pojazdu na rynku kolekcjonerskim, a więc jest zmienna w czasie – nie podlega wpływom danych z gospodarki ani innym wskaźnikom, lecz chwilowej modzie.
 
Materiał Partnera
 
Vote it up
346
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!