13 rzeczy, których dostawca pizzy Ci wprost nie powie

Twoją pizzę przygotowują ludzie, a nie maszyny 
 

Na drugiej linii mam już następnego klienta, więc pospiesz się z zamówieniem. Przecież to nie jest polisa na życie. Najlepiej wybierz składniki, zanim zaczniesz do mnie dzwonić.  

Doskonale wiem, kiedy dzieciaki chcą mi zrobić psikusa. Nie są w stanie podrobić głosu dorosłych. Sprytne blokują wyświetlanie się ich numeru telefonu, głupie tego nie robią. 

Zdarza mi się upuścić pudełko z Twoją pizzą. Potrząsam nim wtedy, przechylając na bok, żeby ser wrócił na swoje miejsce. 

Trochę cierpliwości. Potrzeba około 20 minut, żeby z surowego ciasta powstała dobrze upieczona pizza. A potem jeszcze muszę do Ciebie dojechać.

Są miejsca, gdzie pojawienie się dostawcy pizzy jest jak ogłoszenie przez megafon: „Mam forsę. Możesz mnie okraść!”. Dlatego nie wszędzie dowozimy.

Trzęsę się z zimna i jestem przemoczony do suchej nitki, a Ty idziesz po pieniądze, zamykając mi drzwi przed nosem. To bardzo nieuprzejme. 

Kiedy otwierasz mi drzwi, proszę, przerwij rozmowę przez telefon. Tego wymagają dobre maniery.  Wolę, kiedy Twój tors zasłania jakaś koszulka (i oczywiście, kiedy masz na tyłku spodnie). 

Przyzwoity napiwek to 10 procent wartości zamówienia. Jeśli zamawiasz kilka dużych pizz, to 2 zł napiwku jest dla mnie, nazwijmy to, dużym zaskoczeniem.  

Im więcej bram, tym pilniej strzeżony portfel. Czy bogaci myślą, że napiwek mi uwłacza? Tak nie jest. Śmiało, uwielbiam Wasze napiwki.

Pamiętam każdego klienta, który nie zostawił napiwku. Nie zrobię nic, co groziłoby wyrzuceniem mnie z pracy, ale nie wykluczone, że porządnie wstrząsnę butelką z gazowanym napojem, który zamówiłeś. 

Zapukam nie więcej niż trzy razy i ze dwa razy zatelefonuję. Jeśli nie odpowiesz, to nie dzwoń potem z reklamacją, że czekasz już wieki na swoją pizzę.

Nie pytaj mnie, która pizza jest najlepsza. Przecież to kwestia gustu i smaku. Jeśli ja lubię krewetki, to wcale nie znaczy, że Tobie też posmakują. A może ja w ogóle nie lubię pizzy?

Vote it up
577
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!